Nowa odsłona Meetings Week Poland 2020


Pandemia COVID-19 doprowadziła branżę spotkań to totalnej zapaści, po stopniowym „odmrażaniu” naszej działalności próbujemy przystosować się do „nowej normalności”.  Trendy które kształtują branżę wydarzeń biznesowych od kilku lat, w tym cyfryzacja, zrównoważony rozwój i zwiększona potrzeba bezpieczeństwa, stały się obecnie niezmiernie ważne. Do naszych głównych zadań należy nawiązanie nowych relacji z interesariuszami przemysłu spotkań: dostawcami, partnerami i klientami, dbając przy tym o nasze środowisko i lokalną społeczność.
Walczymy o przetrwanie naszych firm, i często mówimy, że nie mamy teraz czasu na zrównoważony rozwój, ale wiemy już, że wsparcie jakie otrzymaliśmy w wyniku wprowadzenia tarcz antykryzysowych, wystarczy na bardzo krótki okres czasu naszej działalności. Jeszcze więcej wysiłków będzie nas kosztować przywrócenie popytu na nasze usługi i nie możemy tutaj zaprzepaścić potrzeby odbudowy społeczności przemysłu spotkań. Bo nie ma spotkań bez ich uczestników.
Dlatego Meetings Week Poland 2020 wchodzi w nowej odsłonie starego programu. Tegoroczna ósma edycja odwołana na wiosnę, odbędzie się w dniach 16-17 września 2020 w nowym hybrydowym modelu. Odbędzie się w pięciu miastach jednocześnie, a także będzie dostępna online. Partnerami MWP są obiekty: FHouse Warsaw, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Międzynarodowe Centrum Kongresowe & Spodek PTWP Event Center w Katowicach, Grupa MTP Poznań Congress Center, Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Novotel Centrum Warszawa. Połączy nas na żywo Brill AV Media.
Martwią nas zakazy podróży służbowych, wstrzymanie organizacji konferencji czy zaprzestanie działań event marketingowych. My jesteśmy gotowi organizować bezpieczne spotkania i chcemy powrócić na rynek. Chcemy żeby wrócił prężny i tętniący życiem przemysł spotkań w Polsce, rozwijający się w harmonii z potrzebami naszych klientów. Przecież „Ludzie są istotami społecznymi, które zawsze będą pragnąć doświadczeń społecznych, podczas których spotykają się z innymi istotami ludzkimi i wokół nich” (Joseph Pine II, Stategic Horizons)

Wywiad z Panem Ministrem Andrzejem Gutem-Mostowym









16.09.2020 godz.10.45

POLAND MEETINGS DESTINATION

Nowe wyzwania, Nowe perspektywy. Wydarzenia 2020 roku, pandemia, przejściowe zamrożenie gospodarek świata, administracyjne ograniczenia w podróżowaniu i, z drugiej strony, społeczny syndrom obaw, związanych z zagrożeniem dla zdrowia, stawiają przed nami całkiem nowe wyzwania. Czy musi to oznaczać kryzys branży? Czy może raczej potrzebę dostosowania się i nowe kierunki rozwoju? Pytanie bowiem nie brzmi przecież „czy”, lecz „jak” mamy się spotykać. Spotkania, wymiana wiedzy i idei, to podstawowy napęd naszej cywilizacji od najwcześniejszych jej dziejów. Czy zatem, mimo przeszkód, w Polsce powinniśmy postawić na rozwój turystyki spotkań, stymulującej rozwój całej gospodarki, jej innowacyjność, inwestycyjną atrakcyjność? W programie PMD o stanie  i perspektywach turystyki spotkań w Polsce będą mówić Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Arkadiusz Opoń, wiceprezes  Polskiej Organizacji Turystycznej. PROGRAM>>

16.09.2020 godz. 12.35

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ PODSTAWĄ ODBUDOWY PRZEMYSŁU SPOTKAŃ
Jak zmienił się przemysł spotkań w czasie pandemii i czy mamy szansę na jego odbudowę w duchu zrównoważonego rozwoju? Jak w „nowej normalności” pozytywny wpływ organizacji wydarzeń biznesowych może zmieniać firmy i świat, przezwyciężać bariery oraz inspirować lokalne społeczności?
Do udziału w hybrydowej konferencji Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Poland Convention Bureau POT zaprosiły wybitne ekspertki Claudię van’t Hullenaar z Global Destination Sustainable Index oraz Jane Cunningham z  BestCities Global Alliance, które przedstawią nam aktualne modele działania zrównoważonych miast, obiektów i firm.
Dopełnieniem ich prezentacji będzie panel dyskusyjny, w którym podzielimy się przykładami innowacyjnych rozwiązań w obszarze organizacji wydarzeń biznesowych na świecie i w Polsce, wprowadzanych w celu zwiększenia konkurencyjności w dynamicznie zmieniającym się świecie zdominowanym przez COVID-19. PROGRAM>>

16.09.2020

TARGI DAJĄ WIĘCEJ - WRACAMY / TARGI B2B - BACK TO BUSINESS - BEZPIECZNY POWRÓT
Targi wracają do gry!  Targi są bezpieczne!  Targi odgrywają kluczową rolę w odbudowie Twojego biznesu!  Targi B2B pozwalają odbudować  relacje biznesowe po okresie stagnacji spowodowanej epidemią koronawirusa!
„Ideą targów są spotkania bezpośrednie, w tym tkwi ich siła. Nic nie zastąpi spotkań branżowych twarzą w twarz, rozmów o technologii i nowościach rynkowych. Część z nas może się jeszcze będzie obawiała takich spotkań, ale wiele firm już tęskni za atmosferą targów i liczy na korzyści, jakie przynoszą takie wydarzenia.” (Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie).
O szansach dla firm na powrót na rynek po okresie spowolnienia, możliwościach ich rozwoju i odbudowywania utraconych relacji, a także pokazania, że są silne, przetrwały kryzys i wracają z nowymi rozwiązaniami będą dyskutować eksperci Polskiej Izby Przemysłu Targowego, a keynote speakerem w tej sesji będzie Nick Dugdale-Moore, Regional  Manager Europe, UFI. PROGRAM>> 

17.09.2020 godz. 11.00

PERSPEKTYWY DLA ORGANIZACJI BRANŻOWYCH SEKTORA PRZEMYSŁU SPOTKAN I WYDARZEŃ
Dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli organizacji branżowych, szczegółowy program dostępny będzie wkrótce. PROGRAM>> 

17.09.2020 godz. 12.35

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA W BRANŻY SPOTKAŃ
Temat bezpieczeństwa i ochrony w branży spotkań znajduje się wśród priorytetów edukacyjnych MPI Global – a MPI Poland Chapter chce rozwijać świadomość i edukować w tym temacie również polską branżę. MPI Global wydało obszerną publikację pt. „Bezpieczeństwo i ochrona w branży eventowej - przewodnik po najlepszych praktykach w planowaniu spotkań i wydarzeń”. Stowarzyszenie podkreśla niekwestionowaną potrzebę skutecznego zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony wszelkiego rodzaju spotkań i wydarzeń,  szczególnie w kontekście nowych wyzwań, jakie pojawiły się wraz z pandemią COVID-19. Aby promować spójną metodologię planowania bezpieczeństwa i ochrony wydarzeń, MPI ustanowiło doroczne Konklawe Zarządzania Ryzykiem. Tworzą je przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, działów organizujących spotkania, grup zarządzających wydarzeniami, działów operacyjnych w obiektach, firm transportowych, agencji obsługi technicznej wydarzeń, agencji bezpieczeństwa publicznego i innych.
Dyskusje z ekspertami ds. bezpieczeństwa, osobiste wywiady i obszerny przegląd literatury, w tym istniejących planów bezpieczeństwa i procedur operacyjnych, publikacji rządowych, raporty z badań naukowych i publikowane artykuły – złożyły się na powstanie kompendium wiedzy o bezpieczeństwie, a my chcemy poruszyć na spotkaniu jego najważniejsze aspekty.
Naszym celem jest podjęcie próby odniesienia kluczowych zagadnień wskazanych w  Przewodniku do obecnego rynku, praktyk, wymagań, regulacji, a także bolączek i wyzwań. Zaprosiliśmy więc ekspertów z różnych dziedzin i praktyków z obszaru bezpieczeństwa, aby podzielili się oni swoją wiedzą, narzędziami, doświadczeniami i spostrzeżeniami. PROGRAM>>

17.09.2020

KOMPASY VISTULI - GALA SZKOŁY GŁÓWNEJ TURYSTYKI I HOTELARSTWA VISTULA  
Podczas gali uhonorowani zostaną absolwenci Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula – laureaci konkursu „Kompasy Vistuli”. Nagrodzeni to osoby, które odniosły znaczący sukces na polu zawodowym związanym z szeroko pojętą gościnnością, w pracy w sektorach takich jak: turystyka, hotelarstwo i HORECA, branża spotkań, zarządzanie sportem.
Uroczysty finał pierwszej edycji konkursu dla absolwentów SGTiH to także spotkanie przedstawicieli uczelni, która w tym roku uzyskała międzynarodowy certyfikat THE ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education), Rady Biznesu SGTiH oraz przedstawicieli branży. Wejście za zaproszeniami. PROGRAM>>



 

Patronat honorowy


Partner branżowy



Partnerzy strategiczni


Partnerzy
 
Patroni medialni